27 Mayıs / Araklı Gençlik Toplantısı

Kıymetli sivil toplum önderleri,

Değerli kardeşlerim,

Saygıdeğer misafirler,

Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle, hasretle selamlıyorum.

Allah’ın rahmeti, bereketi hepimizin üzerine olsun diyor,

Bu akşam tertip edilen bu organizasyonun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Yakın tarihimizin en kara ve en hazin siyasi olayı olan 1960 darbesi Türk siyasal hayatında kimlerin nelerden ve nerelerden beslendiğini açıkça tüm çıplaklığı ile ortaya koymaktadır.

Tahriklerle, kışkırtmalarla, istismarla, yolsuzluklarla, yasaklarla, seçkinci bürokrasiyle, üstünlerin hukukuna dayanan güç ile iktidar olmak isteyenlerin adeta kendilerini tatmin çabasıdır bu acı olay.

İktidarlığı süresinde yapılabilecek en çok hizmeti yapabilme çabasında olanların halkın içinden gelenlerin ve halkın desteği ile emin adımlarla ilerlemeye gayret gösterenlerin kirli ve karanlık olaylarla gayri resmi şekilde görevlerinin durdurulma çabası ne yazık ki Cumhuriyeti kurduklarını iddia edenler tarafından gerçekleşmiştir. Cumhuriyetin sözde kurucuları şunu unutmuşlardır; Cumhuriyet bir mutabakattır ve bu mutabakatta cumhur kaderi belirleyicidir.

Bu dönemde gerçekleşen idamlar bir davanın haklılığının ve dik duruşunun simgesidir.

Bu dava adamları yolsuzluklardan, anayasa ihlalinden, vatana ihanetten değil; tüm bu masum insanlar;

CHP zulmüne, tahriklere, kışkırtmalara, istismara, yolsuzluklara, yasaklara, seçkinci bürokrasiye, üstünlerin hukukuna karşı çıktıkları için idam edilmişlerdir.
Bu milletin emeğine, sofradaki ekmeğine, tarladaki pamuğuna, buğdayına musallat olan ama milletine tepeden bakan, milletini aşağılayan, milleti adeta böcek gibi gören o CHP zihniyetine karşı çıktıkları için idam edilmişlerdir.

Bugün değişen bir şey var mı? CHP yine aynı CHP değil mi? Aynı zihniyet değil mi? Ne diyorlar Türk milletine? ‘Göbeğini kaşıyan adam’ işte CHP zihniyeti bu.
27 Mayıs, Türkiye’nin demokrasi tarihinde kara bir lekedir.
27 Mayıs bu milletin demokrasi mücadelesinde acı bir yaradır.
27 Mayıs, CHP zulmünün, statüko baskısının, vesayetçi anlayışın, nasıl gözü kara şekilde masum insanların canına kıydığının resmi belgesidir.
Açık ve net bir şekilde  söylüyorum, 27 Mayıs’ı biz unutmadık, millet unutmadı. Demokrasi mücadelesi adına da 27 Mayıs’ı asla unutmayacak ve unutturmayacağız.

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın diyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.