Operasyon; Mısır

Geçtiğimiz aylar da Taksimde çıkarılmak istenilen kaos bertaraf edilmiş ve Sayın Başbakan “Milli İradeye Saygı” mitingleri ile kaosu çıkarıp ondan fayda sağlamak isteyenlere halk sandıkla getirdiğinin arkasında durduğunu ve halk iradesiyle gönderilebileceğini açıkça göstermiştir.

Uluslararası lobiler ve kaos aktörleri Türkiye’de denemeler yapmış lakin sonuç alamamış olmalarının vermiş olduğu yıkımla son bir manevra girişimlerini yine Müslüman bir ülkede ve yıllar sonra demokratik yollarla iktidara gelen Mursi Hükümetini gayri meşru yollarla düşürmenin peşindedirler ; “Operasyon Mısır”
 
Mursi’nin bu denli göze batmasının başlangıcı AK Parti olağan kongresine gelmesi ve burada “Türkiye’de ki gibi bir hükümet modeliyle değişen Mısır” hayallerini dile getirmesi idi. Mursi tamamen yabancı lobilerin emrinde ki ekonomik sanayi faaliyetlerini içe dönük iç Pazar faaliyetine döndürme gayretleri yine karanlık güç odaklarının elinde bulunan medya tarafından karalanmaya ve Mursi ve arkadaşları itibarsızlaştırma operasyonları başlamıştı.
Askeri kanadın başında bulunan Sisi ise Mursi ’den haz etmezdi ki Mursi’nin makam koltuğunun arkasında “Bismillahirrahmanirrahim” yazması ve her toplantı öncesi toplantılarını dua ile açıyor olması Sisi’yi müthiş şekilde rahatsız ediyordu.
Yıllar sonra Türkiye dışında başka bir Müslüman ülke kalkınacaktı.60’lar da 80’ler de Türkiye’de rol alan darbe aktörleri şimdi Mısır’da sahne almaya başlamışlardı ve sonun başta yazılacağı Tarihin tozlu sayfalarında ki olayların tekerrür edeceği bu olay perde arkasında “Operasyon Mısır” olarak nitelendirilecekti.
 
Mursi’ye oy vermiş ve hakka inanmış insanlar meydanlara indiler ve kendi seçtikleri idarelerin ancak kendi iradeleri ile gidebileceğini söylemeye başladılar. Bu yürüyüşler demokrasi tarihinin Hak yürüyüşleridir. Tarihin satırlarına belirgin şekilde düşecek olan bu direnişler uluslararası lobilere ve Müslüman coğrafyaya hakim olmak isteyenlere en net cevaptır.
 
Bu lobiler dünyada barış, kardeşlik, sevgi ve birliktelik diye girdikleri her yerden kan ve gözyaşından başka bir şey çıkarmamışlardır. Bakınız yakın tarihin en acı olayları Arap baharı diye nitelendirilen olayları bakınız Irak.
 
“HÂKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ ALLAHINDIR…”