Özgeçmiş

Araklı’da dünyaya gelen Sadullah BAKIRTAŞ, ilkokulunu Araklı’da bulunan Atatürk İlköğretim Okulunda tamamladı. Çocukluk yıllarında aktif kişiliğiyle dikkat çeken Sadullah BAKIRTAŞ, İlkokul ve Lise yıllarında da birçok sosyal ve kültürel aktiviteler içerisinde bulunmuştur. Aksiyoner bir kişiliğe sahip olan Sadullah BAKIRTAŞ, Gençlik çağında da siyasi ve sosyal çalışmalara katılarak önemli görevleri başarıyla yerine getirmiştir. Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Sadullah BAKIRTAŞ, başarılı bir eğitim dönemi geçirmiştir.

Sadullah BAKIRTAŞ, ilk olarak Konya Selçuk Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünden, ardından Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi (ing) programından mezun oldu. Selçuk Üniversitesinden mezun olurken “Türkiye’de Din ve Siyaset Başlıklı” bir çalışma tamamlamıştır.

Bir süre Ankara merkezli bir dergide makaleleri yayımlanmış, daha sonraları ise memleketi Trabzon’un bazı yerel medya sitelerinde yazıları yayımlanmaya başlamıştır.

Öğrencilik yıllarından itibaren siyasal, sosyal ve sportif faaliyetler içerisinde bulunan Sadullah BAKIRTAŞ, hentbol, kros ve futbol gibi çeşitli spor dallarıyla ilgilenmiştir. Çeşitli kulüplerde futbol oynamıştır.

Siyasi kariyerinin ilk adımlarını çeşitli vakıf ve teşkilatlarda aldığı aktif görevlerde bulunarak atan Sadullah BAKIRTAŞ, birçok sosyal ve siyasal çalışmaların içerisinde bulunduğu organizasyonlarda yönetici düzeyinde görevler üstlenmiştir. Spor kariyerindeki başarılarının yansımasını siyasi hayatına taşımıştır. Disiplin ve azmi ile üstlendiği tüm görevlerdeki performansını ortaya çıkardığı çalışmalarla göstermiştir. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde ve hayır kurumlarında fikir kuruculuğu, yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Sadullah BAKIRTAŞ, 18 yaşından itibaren siyasi çalışmaların içerisinde yer almıştır.

Çeşitli vakıflar, dernekler ve meslek odalarına aşağıdaki başlıklarda Eğitimler ve seminerler vermektedir.

SOSYAL MEDYA EĞİTİMİ

DRATORY TRAINING (Hitabet Eğitimi)

BODY LANGUAGE (Beden Dili)

TRAINING INFLUENCE PEOPLE (Kişi Etkileme Sanatı)

e-Ticarete olan merakı sonucu iki farklı markayı kurup kısa sürede satışını yaptı. Bu süre içerisinde proje aşamasında ekolayavm markasının da satışını gerçekleştirdi.

e-Ticaret hayatını ise marka danışmanlığı yaparak devam ettirmektedir.

Siyasetin yanında ise kurucusu olduğu Sivil Toplum Kuruluşları ile de gönül bağı bulunmaktadır.